гурт "краш тест" Україна
гурт "краш тест" Україна

Це “Рок відкриття“, у першому випуску рубрики особливий гість – фронтмен гурту “краш тест” Ящук Дмитро, який вдихає нове життя в український поппанк. Ми познайомимося з цим колективом через його лідера, який розкаже про мелодійні гітарні рифи, тексти, що чіпляють, і справжню енергію молодості. Якщо вам не вистачало саунду в дусі Blink-182, Green Day чи Sum 41, але з українською душею – ви за адресою. Давайте поспілкуємося з фронтменом гурту та дізнаємося більше про їхню творчість!

Ігор: Привіт! Давай почнемо з витоків – розкажи, як і коли з’явився ваш гурт “краш тест”?

Дмитро: Привіт! У нас було два пришестя:) Прото-краш тест існував ще в 2020 році, але як російськомовний гурт. Після вторгнення ми змінили більшу частину складу, дещо видозмінили назву. І як тільки був написаний перший трек в стилі, який ми переважно зараз граємо (хімія), ми нащупали свій шлях і почали працювати далі. Тому я б сказав, що все таки гурт ест. 2022, але долиставши наш інстаграм ви побачите пости за 2021 рік.


Ігор: Цікаво, що у вас був такий перезапуск. А що тебе підштовхнуло повернутися до музики і саме до поппанку?

Дмитро: А шо відповісти на питання як: у мене з 14 років були гурти, і коли найуспішніший з них (взагалі не успішний, лише локально) розпався в 2019, я відпочив трошки і в 2020 вирішив пограти поп-панк. Щось швиденьке і попсове після кільких років альтернативи і софт-стоунера.


Ігор: Тобто поппанк став для тебе новим подихом. А як би ти описав ваш стиль? Які гурти вас надихають?

Дмитро: Я називаю це нео-поп-панком, тому що в 2020 пішла шалена мода на поп-панк нульових через продюсерство молодих виконавців Тревісом Баркером (ударник блінків), але це був поп-панк змішаний з електронікою, репом та іншим. Власне це ми і робимо. Я з дитинства слухаю грін дей, май кемікал роменс та парамо тому я думаю ці гурти явно повпливали на наш стиль. З молодих, в нашій музиці можна почути наприклад машин ган келлі та гурт гьорфрендс, наприклад.


Ігор: Круто, що є і класика, і сучасні вайби. А звідки взялася назва “Краш Тест”? Чому саме так?

Дмитро: В принципі нема такої шоб історії назви, просто в 2020 я подумав над концептом того, що перші романтичні побачення – це по суті краш тест, бо ти дивишся та оцінюєш свого краша. Я не думав, що назву так гурт, просто нам треба було видавати перший трек, а назви у гурту не було (навіть гурту не було я сам робив трек), тому краш тест це перша найвдаліша назва яка прийшла в голову, і я дуже радий. Це справді максимально влучна назва для того, що ми робимо.


Ігор: Справді влучно, особливо з вашими піснями про стосунки. До речі, про них – ваш кліп “До комендантської” дуже життєвий. Як виникла ідея треку і відео?

Дмитро: Ну вже не такий і новий, 14 лютого, ми випустили вогники:) Та насправді дуже легке питання, бо це ж буквально наша реальність. Якшо прослідкувати нашу творчість, то майже кожна пісня має в собі якийсь сторітейлінг. Власне в липні під час відключень я пофантазував, а що якби я посварився з дівчиною, коли немає зв’язку, а спати в сварці не хочеться? Відео теж легко було придумувати, бо ми буквально екранізували текст.


Ігор: Зйомки в таких умовах, мабуть, мали свої нюанси. Як усе проходило? Були якісь кумедні моменти?

Дмитро: Та в принципі, це легка лоукост зйомка. Ми просто слідували плану. Шось вийшло, шось не дуже, але ми це зробили:)


Ігор: Класно, що вийшло! А чи весь майбутній альбом буде в такому ж настрої? Які ще теми там почуємо?

Дмитро: Ну про майбутній альбом можна судити не тільки з цього треку, на даний момент ми випустили аж 4 пісні. Тому якшо хочете спробувати дослідити майбутній альбом, треба слухати все. Ми вже торкнулись тем нерозділеного кохання, перепон між стосунками через зовнішні (до коменди) та внутрішні (вогники) чинники. А також дослідили переживання через втрату близької людини (ромашки).


Ігор: Уже звучить як ціла палітра історій. А як вам грати поппанк в Україні? Чи є тут аудиторія для цього?

Дмитро: З роком в Україні зараз трошки важко в цілому, але ми тримаємось. З однієї сторони класно, шо ніша по-панку не перенасичена, з іншої сторони хотілось би більше поціновувачів. Але я вважаю, що стиль не важливий, головне шоб пісня була хороша і посили які ти хочеш донести.


Ігор: Що тебе найбільше драйвить у процесі створення музики?

Дмитро: Чесно? Мене дуже радують влучні рими. От коли знаходиться та саме слово, яке не тільки співзвучне з попереднім рядком, але і приносить з собою певний зміст закриваючи думку – це офігенно. Це як скласти пазл.


Ігор: Це відчуття, коли все складається, – магія! А є якісь гурти, з якими ви мрієте разом виступити?

Дмитро: Дуже хотілось би виступити з гуртом О.Торвальд, бо для половини гурту це напевно найкращий поп-панк гурт України.


Ігор: Крута мрія! А які у вас плани на 2025 рік? Чого чекати вашим слухачам?

Дмитро: Альбом і все що з нього витікає. Для альбому треба пісні, пісні непогано буо б екранізувати. Також цей альбом хочеться грати. Тому власне все вищезгадане у планах є.


Ігор: Тобто попереду багато цікавого! Давай поговоримо про ваші тексти. Ось “Ще одна соплива пісня” – вона ніби жартує над драмою, але водночас дуже щира. Як вдається балансувати між іронією і емоціями?

Дмитро: Взагалі не складно, якшо робити це від чистого серця. Ця пісня була написана за 5 хв, як реакція на фразу “у вас всі пісні такі сопливі”. Ну я і вирішив показати, що можу написати ще одну, найсопливішу.


Ігор: А рядок “Це вісімнадцята, якщо ти збилась із рахунку” – це просто гіпербола чи натяк на те, що стосунки – це ваша головна тема?

Дмитро: Ну, я вмію писати переважно про стосунки між людьми. За життя я написав десь близько ста пісень. Це не перший мій гурт. Тому дуже реальна історія.


Ігор: Тобто це справді твій “фірмовий почерк”. А от у пісні “Тюбік” – героїня в токсичних стосунках. Що надихнуло на цей трек?

Дмитро: Так, ця пісня взагалі була написана, як втіха для моєї подруги, яка жалілась на свого залицяльника. Я накидав приспів просто, щоб її розвеселити. Через певний час я згадав про цю замальовку і виростив з цього пісню.

Ігор: А чому саме “Тюбік”? Звідки таке незвичне порівняння?

Дмитро: Так це ж буквально сучасна лексика:) Чи ви парацетамол?:)


Ігор: Ха, точно, сленг у дії! А “Я не маю друзів” – це пісня про самотність. Вона більше про твій досвід чи про загальні відчуття?

Дмитро: Це максимально пісня про мене. Тому вона найулюбленіша пісня краш тесту в першому альбомі.


Ігор: Там є рядок “Чи це я повний лузер, чи просто не до всіх відкритий”. Ця тема для тебе особисто важлива?

Дмитро: Ну це просто здогадки ліричного героя, чому з ним не дружать люди. Не факт, шо саме це є причиною.


Ігор: Твої тексти – це більше про твої переживання чи спроба зачепити ширші теми, як-от самотність чи токсичність?

Дмитро: І так, і едак:) Щось звичайно особисте, щось особисте, але з певним розвитком думки. Щось геть вигадане. Я наприклад ніколи не біг до дівчини, щоб встигнути до комендантської. З приводу підняття певних соцтем. Так, безперечно. Мені наприклад хотілось би, щоб дівчата слухали пісню “тюбік” і викреслювали цих тюбіків зі свого життя, а не страждали через них.


Ігор: У вас часто є цей мікс гумору і серйозного. Це твій улюблений стиль письма чи плануєш колись піти в більш похмурий бік?

Дмитро: Ми відійшли в більш серйозну або навіть похмуру лірику в пісні “ромашки”. Певний стиль це певні обмеження. Треба спробувати різне. Насправді, ви просто не знаєте про мій попередній гурт ZOER, от там все було серйозне та сумне. Краш тест – це як раз таки була спроба, зробити щось нове для себе.


Ігор: А якби ти через 10 років переслухав ці пісні, що б ти собі сказав?

Дмитро: Яка реакція слухачів на ці треки вас найбільше здивувала? Можливо, хтось знаходив у них сенси, які ви не закладали? Ну, коли я писав “ти покохала дівчинку”, я взагалі не міг подумати, що стільки людей відгукнуться на неї і знайдуть її для себе. Я просто розповідав історію, дівчинки, яка відчуває почуття до іншої. Ми навіть не думали випускати цей трек сингом, а одразу випустити на альбомі, бо вона здавалась нам не прям найкращою з того, шо у нас є. А вийшло, що це найуспішніша пісня нашого гурту.


Ігор: Ого, це справді несподівано! І наостанок – що б ви сказали своїм слухачам і тим, хто тільки відкриває вашу музику?

Дмитро: Друзі, неонацистка – це не байрактарщина:) Ну а якшо чесно, а шо казати, треба слухати. Якшо людині близькі теми, які ми підіймаємо в піснях, якшо це жиза для них, то шо пояснювати?)


Ігор: Точно, музика сама все скаже. Дякую за розмову, хлопці, натхнення вам і до нових зустрічей на “Рок відкритті”!

Дмитро: Дякуємо, Ігоре! 🤘


Чому “Краш Тест” – це цікаво?
Вони вміють поєднувати легкість поппанку із глибокими емоціями та реальними історіями, які зараз переживає чи в тінейджерські роки переживав кожен з нас. Це музика про молодь, для молоді, але зі змістом.

Слухати чи ні?
Вирішувати вам, але я рекомендую дати шанс цим хлопцям. Вони вже роблять круту музику, а попереду ще більше!

Чули про “Краш Тест”? Діліться враженнями!
З вами був Ігор Пуць, і це “Рок відкриття” 🤘

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *